Osnovna šola za odrasle
Program osnovne šole za odrasle (7., 8. in 9. razred) je namenjen vsem, ki iz različnih razlogov niso dokončali redne osnovne šole in bi jo želeli dokončati.
-
Vpisni pogoji
Vpiše se lahko vsak, ki je izpolnil osnovnošolsko obveznost, ni pa uspešno končal osnovnošolskega izobraževanja
-
Vpis
V osnovno šolo za odrasle vpisujemo dvakrat letno, in sicer enkrat v spomladanskem in enkrat v jesenskem roku.
Vpisni rok v jesenski semester v šolskem letu 2021/2022 je med 23. 8. in 24. 9. 2021, v spomladanski semester pa med 3. 1. in 28. 1. 2022.
-
Trajanje izobraževanja
Program dela je zasnovan tako, da je v enem letu mogoče opraviti dva razreda
-
Opis izobraževanja
Izobraževanje se izvaja v kombinaciji različnih organizacijskih oblik – v obliki organiziranih predavanj, individualnih ali skupinskih konzultacij ter drugih oblik organiziranega izobraževanja (vodenega samoizobraževanja). Udeleženci opravljajo izpite po predmetih za posamezen razred, opravijo izpit ter nadaljujejo s predmetom višjega razreda. Konzultacije za predmete so razporejene tako, da ustrezajo tudi delovnemu urniku kandidatov, zato so organizirana dopoldanska, popoldanska pa tudi večerna srečanja.
Poleg organiziranega in vodenega dela v programu OŠ za odrasle imajo udeleženci možnost brezplačne učne pomoči in pomoči v središču za samostojno učenje. Spričevalo o končani osnovni šoli je enakovredno spričevalu rednih osnovnih šol in omogoča vpis v vse programe poklicnega in srednjega strokovnega izobraževanja. Izobraževanje je brezplačno (financira ga Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport).
-
Status udeležencev izobraževanja odraslih
Z vpisom v programe izobraževanja odraslih udeleženec pridobi status udeleženca v izobraževanju odraslih. Tisti, ki se izobražujejo po javno veljavnih programih osnovnošolskega, poklicnega, srednjega in višjega strokovnega izobraževanja in so mlajši od 27 let, imajo pravico do:
- zdravstvenega varstva iz obveznega zdravstvenega zavarovanja v skladu z zakonom, ki ureja zdravstveno varstvo in zdravstveno zavarovanje,
- drugih ugodnosti ter pravic (na primer: prevozi, štipendiranje, opravljanje začasnih ali občasnih del prek pooblaščene organizacije za posredovanje dela) v skladu s posebnimi predpisi.
- Pogoj za uveljavljanje teh pravic je, da udeleženci niso v delovnem razmerju ali prijavljeni kot brezposelne osebe in da se ne izobražujejo v skladu s predpisi o zaposlovanju in zavarovanju za primer brezposelnosti.
- Status preneha, ko udeleženec uspešno konča izobraževanje, ali z izpisom iz izobraževanja.
-
Kontaktna oseba:
Agnes Tomažinčič, (05) 335 31 16, agnes.tomazincic@lung.si
S telefonsko ali e-poštno informativno prijavo potrjujem, da sem seznanjen/-a, da Ljudska univerza Nova Gorica v skladu z veljavno zakonodajo o varovanju osebnih podatkov zbira, obdeluje in hrani moje osebne podatke za namen organizacije in izvedbe izobraževalnega programa, vodenja evidenc in statistične obdelave, izdelave dokumentov in poročanja pristojnemu ministrstvu oziroma drugim nadzornim organom.