USPOSABLJANJE ZA ŽIVLJENJSKO USPEŠNOST
Programe UŽU na LUNG-u izvajamo občasno, v skladu z izbiro na nacionalnih razpisih.
Izvajamo različne oblike usposabljanj, s pomočjo katerih udeleženci obnovijo nekatere temeljne spretnosti in se uspešneje vključujejo v vsakodnevne aktivnosti.
PRIDRUŽI SE NAM NA BREZPLAČNEM TEČAJU
Program usposabljanja za življenjsko uspešnost – Most do izobrazbe
Udeleženec v okviru programa poglobi:
- govorne spretnosti
- pisne spretnosti
- bralne spretnosti
- računske spretnosti
- znanje o rabi informacijske tehnologije
- komunikacijske veščine
- znanja s področja medčloveških odnosov,…
Tečaj bo v veliki meri zasnovan na praktičnih primerih.
Pogoji za vpis:
- osebe, ki so se šolale 10 let ali manj
- osebe starejše od 45 let
- zaposlene in brezposelne osebe
- izpolnjena šolska obveznost
Trajanje: 120 šolskih ur
Pričetek: 1. september 2020
Kdaj: Tečaj bo potekal ob ponedeljkih, torkih in sredah od 9.00 do 12.00 na LUNG-u.
Dokončevanje programa:
- 80 odstotna udeležba pri organiziranem izobraževanju
Več informacij in vpis:
Neža Grillo, neza.grillo@lung.si, 051 607 259
- Program je namenjen odraslim, ki so se že ali se še bodo vključili v nadaljnje formalno izobraževanje.
- Cilj programa je obnavljanje ali pridobivanje temeljnega znanja in spretnosti, povezanih s pismenostjo, rabo računalnika, razvijanje socialnih spretnosti, usposabljanje za vseživljenjsko učenje in aktivno državljanstvo.
- Delo poteka v obliki projektnega učenja, v skupini 6 do 12 udeležencev in traja 120 ur (srečanja se zaključijo v 2 - 3 mesecih). Delo v skupini vodita dva strokovno usposobljena učitelja.
- Beremo in pišemo skupaj je program družinske pismenosti, namenjen izboljšanju pismenosti in razvijanju bralne kulture pri vseh družinskih članih.
- Program je primeren za starše otrok na začetku šolanja, ki bi radi obnovili svoje spretnosti branja, pisanja in računanja ter se seznanili z rabo računalnika, da bi pomagali svojim otrokom pri opismenjevanju in učenju. Z zviševanjem ravni pismenosti staršev pa se ustvarjajo boljše možnosti za šolanje njihovih otrok.
- Program poteka v obliki srečanj, ki se jih udeležujejo starši in otroci, vodita ga posebej usposobljena učitelja. Program obsega 50 ur organiziranega izobraževalnega dela in 25 ur vodenega samostojnega dela udeležencev.
- Program je namenjen odraslim s posebnimi potrebami.
- Glavni namen programa je obnavljanje in pridobivanje temeljnega znanja in spretnosti, kar udeležencem omogoča lažje obvladovanje situacij v vsakdanjem življenju, večjo samostojnost in odgovornost, vključevanje v različne družbene dejavnosti ter dvig samozavesti in posledično kakovosti življenja.
- Delo poteka v obliki projektnega učenja, v skupini 6 do 12 udeležencev in traja 120 ur (srečanja se zaključijo v 6-8 mesecih). Delo v skupini vodita dva usposobljena učitelja, od katerih je eden specialni in rehabilitacijski pedagog oz. defektolog.
- Program je namenjen odraslim, ki so motivirani za izvajanje dejavnosti na podeželju in želijo dejavno prispevati k razvoju tega okolja.
- Podeželje, v kolikor ga znamo izkoristiti, ponuja visoko kakovost življenja in številne možnosti za izboljšanje socialnega in ekonomskega položaja. Z razvijanjem lastnih potencialov ter temeljnih spretnosti lahko odrasli aktivno vplivajo na kakovost življenja na podeželju ter izboljšanje svojega ekonomskega in socialnega položaja.
- Delo poteka v obliki projektnega učenja, v skupini 12 do 16 udeležencev in traja 120 ur (srečanja se predvidoma zaključijo v 3 mesecih). Program vodita dva strokovno usposobljena učitelja.
Kontaktna oseba: Neža Grillo, 051 607 259, neza.grillo@lung.si
S telefonsko ali e-poštno informativno prijavo potrjujem, da sem seznanjen/-a, da Ljudska univerza Nova Gorica v skladu z veljavno zakonodajo o varovanju osebnih podatkov zbira, obdeluje in hrani moje osebne podatke za namen organizacije in izvedbe izobraževalnega programa, vodenja evidenc in statistične obdelave, izdelave dokumentov in poročanja pristojnemu ministrstvu oziroma drugim nadzornim organom.